Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon
07 Ağustos 2023

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği, 1974 yılında Sosyal Sigortalar Kurumuna bağlı olarak açılmış, 1988 yılında eğitim kliniği ünvanını almıştır. 2012 yılından itibaren, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanesi ile afiliye olmuştur.

Kliniğimizde kas iskelet sistemi kaynaklı tüm hastalıkların tanısı, tedavisi, rehabilitasyonu ve takibi yapılmaktadır. Ayrıca travma, merkezi ve periferik sinir sistemi, doğumsal hastalıklar, immobilizasyon ve yaşlanmaya bağlı oluşan tüm fiziksel, fonksiyonel ve sosyal kayıpların tanısı, tedavisi ve rehabilitasyonuna yönelik hizmetler verilmektedir. Hastaların ağrı ve diğer semptomlarının giderilmesi, fonksiyonun iyileştirilmesi, hasta ve yakınlarının yaşam kalitelerinin arttırılması ve nihai olarak hastanın topluma yeniden kazandırılması temel tedavi amaçlarımızdandır. 

Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi bünyesinde FTR AD olarak poliklinik, ayaktan tedavi ve yataklı servis hizmeti vermekteyiz.
Kas iskelet sistemi ağrısı gibi genel fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanısıra; inme, omurilik yaralanması, multiple skleroz, Parkinson, serebral palsi, gibi nörolojik hastalıklar, ürojinekolji, spastisite yönetimi, lenfödem ve pedobarografik ölçümler gibi belli alanlarda da özelleşmiş hizmet verilmektedir.
Fizik tedavi modaliteleri (elektriksel ve ısı tedavileri, ESWT, lazer, biofeedback), ultrason eşliğinde enjeksiyonlar, botulinumtoksini enjeksiyonları, algolojik girişimler, alternatif ve tamamlayıcı tıp metotları uygulanan yöntemler arasındadır.

Öğretim Üyeleri:

Prof. Dr. Belgin ERHAN  (Anabilim Dalı Başkanı, Eğitim ve İdari Sorumlu)

Doç. Dr. Yasemin YUMUŞAKHUYLU (Öğretim Üyesi )

Doç. Dr. Erkan MESCİ (Öğretim Üyesi)

Doç.Dr.  Sadiye MURAT (Öğretim Üyesi)

Uzman Doktorlar

Uzm. Dr. Hanife ÇAĞLAR YAĞCI

Uzm. Dr. Deniz KARABIÇAK

Doç. Dr. Bilinç DOĞRUÖZ KARATEKİN

Uzm. Dr. Tuğçe PASİN

Uzm. Dr. Işıl MERVE ŞİMŞEK

Uzm. Dr. Nilay YALÇIN BECEREN

Uzm. Dr. Merve Nur Saka

Uzm. Dr. Ekim Can ÖZTÜRK (Algoloji Uzmanı)

Asistan Doktorlar

Dr. Gülnihal KAÇAR

Dr. Pelin Bozdoğan PİNEGÖZ

Dr. Şeyma Nur BAYINDIR

Dr. İsmail Hakan AKBULUT

Dr. Betül Ceyda ŞENYURT

Dr. İrem AZİZAĞAOĞLU

Dr. Gkıoulsoum KARA ACHMET ERDOĞAN

Dr. Cihat KURT

Dr. Melisa ZENGİN

Dr. Bade ÖZKAN