Ortopedi ve Travmatoloji
14 Eylül 2022

Kliniğimiz Göztepe SSK hastanesi bünyesinde 1982 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında eğitim kliniği ünvanını alıp Dr. Atilla ONGAN tarafından kurulmuştur.

1986 yılında  ilk asistan olarak Dr. Can Demirçay uzmanlığını almıştır. Dr. Can Demirçay kliniğimizdeki görevini halen sürdürmektedir.

Takip eden yıllarda  Prof.Dr. Faik Altıntaş, Prof.Dr. Abdullah Eren, Prof.Dr. Nadir Şener ve Op.Dr. Erol Turhan,  hocalarımızın idaresinde  ülkemizin  önemli bir Ortopedi  ve Travmatoloji kliniği olarak hizmet ve eğitim  çalışmalarına devam etmiştir.

Bu klinikten  yetişen  çok sayıda  asistan, uzman, doçent ve profesör olarak  görevini ülkemizin güzide kurumlarında devam etmektedirler.

2011 yılında  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi ile  afiliye olarak kliniğimiz Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı olmuştur.
İlk Ana Bilim Dalı Başkanımız Prof.Dr. İrfan Esenkaya‘dır.

Gerek yurt içi, gerek yurtdışında  Ortopedi ve Travmatoloji alanında  kullanılan  çok sayıda implantın geliştirilmesinde  öncülük etmiş olan Prof.Dr. Fuat Akpınar  hocamızın katılımı ile  kliniğimiz daha da  güçlenmiştir.

Kliniğimizde, Travmatoloji (her trürlü kemik kırıkları ve  kas–iskelet  sistemi  sistemi yaralanmaları,  Artroplasti (kalça-diz–omuz eklem protezleri), omurga cerrahisi (omurga kırıkları, skolyoz, kifoz ve dar spinal kanal ameliyatları), artroskopik cerrahi (diz, omuz ve ayak bileği artroskopik cerrahilerinin tamamı), ayak cerrahisi (halluxvalgus, pes-planus ve doğuştan ayak deformiteleri).

Onkolojik Ortopedi (her tür habis ve selim kemik ve kas tümörlerinin cerrahi tedavisi) pediatrik ortopedi (çocuklarda gözlenen kalça çıkıkları ve doğuştan uzuv deformiteleri), el  ve üstekstremite cerrahisi ayrıca protez ve kırık tedavileri sonrasında görülen her türlü komplikasyonlara yönelik kompleks revizyon cerrahisi de yapılmaktadır.

Kliniğimiz, 2018  yılı itibarı ile 2 Profesör, 6 Doçent, 1 Dr. Öğretim Üyesi ve 4 Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı kadrosuyla hizmet vermeye, ulusal  ve uluslararası düzeyde bilimsel faaliyetlerde bulunmaya devam etmektedir.

Doç.Dr. M. Esat UYGUR (Öğretim Üyesi)

Doç.Dr. M. Esat UYGUR (Öğretim Üyesi)

Tıklayınız.

Tıklayınız.