Beyin ve Sinir Cerrahisi
23 Ocak 2024

NÖROŞİRÜRJİ KLİNİĞİ

Hastanemiz; 1972 yılında SSK hastanesi olarak hizmete açılmış daha sonra Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. 1982 yılında Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi vasfı kazanan hastanemizde Nöroşirurji Kliniği 1991 yılından beri Eğitim Kliniği olarak çalışmaya devam etmektedirHastanemiz 2011 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile afiliye olarak hizmetlerini devam ettirmiştir. Yeniden yapılan hastanemiz 2020 yılında yeni binası ile hizmete girmiş ve Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi adını almıştır.

beyincerrahi.JPG

Kliniğimiz poliklinik hizmeti, acil hizmetleri, yataklı servis ve ameliyathane hizmetleri bağlamında bölgenin sağlık hizmeti yükünün önemli bir kısmını almaktadır. Her gün iki Nöroşirürji ameliyathane odası aktif olarak çalışırken, bazı günler 3 odaya çıkılmakta ve bunlara hemen hemen her gün acil ameliyathane odası da eklenmektedir. Servisimiz toplam 24 servis yatağı ile hizmet vermekte, Yoğun Bakım hizmetleri ise Post-op YBÜ ve genel YBÜ bünyesinde yürütülmektedir.

Çağdaş cerrahi olanaklara sahip olan Beyin ve Sinir Cerrahisiameliyathanesindehaftada 11 gün elektif ameliyathane odası ve ayrıca 24 saat acil ameliyathane odası kullanılarak yıllık 1500 civarında ameliyat yapılmaktadır. Kliniğimizde Nörotravma, Nörovasküler, Nöroonkoloji, Kafa Tabanı cerrahisi, Pediatrik Nöroşirürji, Omurilik ve Omurga Cerrahisi, Fonksiyonel Nöroşirürji ve Periferik Sinir Cerrahisi alanlarında nitelikli ameliyatlar yapılmaktadır. Deformite Cerrahisi, Endoskopik Kafa Tabanı Cerrahisi ve Endovasküler Cerrahi alanlarında da altyapı oluşturma ve hizmete başlama çalışmalarımız devam etmektedir.

Hemşireler günü.JPG

Halihazırda toplam 12 Uzmanlık Öğrencisi (asistan doktor) yetiştiren kliniğimizde asistan eğitiminin dünya standartlarının üstünde verilmesi için yoğun çaba sarf edilmektedir. Servisimizin içinde asistan eğitimine katkıda bulunması için 4 adet masa üstü mikroskop ve 1 adet cerrahi mikroskop içeren Mikrocerrahi Eğitim laboratuvarımızı kurmuş bulunmaktayız.  Ayrıca İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilim ve Teknik Araştırmalar Merkezi (BİLTAM) bünyesinde mikronöroşirürji kadavra laboratuvarı kurma çalışmalarımız devam etmektedir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden her yıl 100’ün üzerine Stajyer Doktor’a kliniğimizde teorik ve pratik eğitim verilmektedir.

Her hafta kliniğimizde multidisipliner Nöroonkoloji ve Nöroradyoloji toplantıları yapılmakta, haftada bir gün makale saati yapılmaktadır. Kliniğimizin seminer odasına kurduğumuz üç boyutlu (3D) ekran sistemiyle haftada bir gün üç boyutlu Cerrahi Nöroanatomi dersleri yapılmaktadır. Ayrıca Anabilim Dalımızda ve kliniğimizde gerek uzmanlık öğrencilerinin ve gerekse uzmanlık sonrası hekimlerin bilgi, görgü ve deneyimlerini arttırmak amacıyla yurtdışı eğitimler planlanmakta ve gerçekleştirilmesi için destek verilmektedir.

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ KADROSU

UZMAN DOKTORLAR

Adı

Ünvanı

Mehmet Sabri Gürbüz

Doçent Doktor (Eğitim Sorumlusu)

Başak Caner

Doçent Doktor (İdari Sorumlu )

Fatih Çalış

Dr. Öğr. Üyesi

Abdullah Talha Şimşek

Dr. Öğr. Üyesi

Semih Naci Balak

Doçent Doktor

Nur Topyalın

Uzman Doktor 

Hidayet Şafak Çine

Uzman Doktor

Baha Eldin Adam

Uzman Doktor

Tamer Tekin

Uzman Doktor

Güliz Gültekin 

Uzman Doktor

ASİSTAN DOKTORLAR

Dr. Hüseyin İkbal Akdemir

Dr. Mahmut Demirkol

Dr. Yunus Emre Özbilgi

Dr. Mohammed Al-Addam

Dr. Mehmet Ali Kahraman

Dr. Deniz Alyanak

Dr. İrem Nur Altun

Dr. Burak Bayraktar

Dr. Simge Sezgin

Dr. Gülşen İshakoğlu

Dr. İlke Nur Yıldırım

Dr. Nisa Hocaoğlu

 

 

 

 

 

 • ameliyathane.JPG
 • beyincerrahi.JPG
 • uzmanlık sınavı.JPG
 • Mikroanastomoz_kursu.jpg
 • IMG_8134.jpg
 • IMG_8116.jpg
 • IMG_3451.jpg
 • Hemşireler günü.JPG
 • IMG_2061.jpg
 • TND_35._Kongre.jpg
 • 3D Anatomi Radyoloji.JPG
 • hemşireler günü 2.JPG